Transverter 3,4GHz wg. DJ6EP
12 BSM i XIV ZT UKF
Witam Was.

Przeczytajcie prosze ponizsze zdania i traktujcie je prosze w miare powaznie.

    sp3wyp pisze:

    Witam, caly czas jestem pod wrazeniem jak to pieknie chodzi , bardzo udany projekt i nie sprawiajacy trudnosci w zestrojeniu (wystarczy zwykly woltomierz) , moc wyjsciowa na poziomie 180mW. W oscylatorze (u mnie) trzeba bylo zmienic dwa oporniki w kolektorach BFP196 z Oohm na 33ohm i 49ohm - moc wyjsciowa LO byla za wysoka na poziomie 20mW, a w zupelnosci wystarcza 2mW


W miedzy czasie dokonczyl Michal sp3wyp szusty TRV, ja zrobilem przynajmniej tyle i wszystkie (u nas) ruszaja bez zajakniecia.
Mozna by sie tym zadowolic, gdyby nie to male "ale"..
Dopiero wczoraj udalo nam sie ustalic, dlaczego w koncu LO´s Michalowych transv. produkuja wszystkie stanowczo za duzo mocy. W tym wypadku nie bylo to tragiczne, bo moc zawsze jest prosciej zmniejszyc niz na odwrot. Sam fakt jednak, ze konieczne bylo wprowadzenie zmian opisanych przezemnie elementow psula mocno moj nastroj!!!

Korzystajac z wlasnych zasobow zalozyl Michal w pierwszym powielaczu zamiast BFR 92 pozornie podobny BFR 92a i w tym byl caly "klopot" ( roznice w polprzewodnikach widac wyraznie w danych katalogowych).

Powyzszym chce podkreslic, ze raz opracowane urzadzenie bedzie tylko poprawnie pracowalo, jezeli zastosujemy w nim przewidziane elementy. Jakiekolwiek wprowadzone zmiany moga za soba ciagnac koniecznosc nastepnych "poprawek", ktore nie musza sie koniecznie skonczyc sukcesem. Jasne jest, ze moge Wam tylko radzic zastosowanie "originalnych" elementow aby uniknac kopotow z uruchomieniem.
Jestem bardzo wdzieczny za pomoc Michala, ktory przyczynil sie do sprawdzenia powtarzalnosci budowy urzadzenia.

73 roman.


  PRZEJD NA FORUM