III Próby Subregionalne 2015
4/5 lipca 2015 r
Jacek, szkoda,że nie próbowaliście na 10 GHz tam, gdzie była możliwa propagacja RS, czyli na zachód i południowy-zachód. Chmury burzowe przemieszczały się przez kwadraty jo51, do jo71 i JO73 więc mieliście je w zasięgu, jak sądzę. Tropo było marne, ale RS super. Najdalszy SCP do jakiego ja sięgałem był około 520 km.
warto używać map radarowych ze strony http://home.hccnet.nl/uffe.noucha/, gdzie po wybraniu radaru i wpisaniu swojego lokatora, położenie myszy podawane jest w na stronie jako lokator wraz z QTF. Znalezienie SCP i azymutu do niego (oraz odległości dla oceny możliwości dostępu)pozwala na wykorzystanie 10 GHz i 5.7 GHz.
W niedziele były dwie fale chmur burzowych pozwalające na dostęp do SP, ale nikogo nie było, poza SP6ASD i SP6FIG oraz nowej gwiazdy 10 GHz - SN7L. Podobnie jak i w sobotę wieczorem.
Aby dać się zrobić, trzeba być na ON4KST oraz kontrolować dxcl oraz mapy . W SP jest 20-30 urządzeń na 10 GHz. Co można zrobić, aby te stacje włączyły na zawody urządzenia na parę godzin i podały gdzieś że są QRV ?
73's de Staszek SP6GWB  PRZEJDŹ NA FORUM