RF Vector Impedance Antenna Analyzer SWR Meter Tester/S11 NFC RFID
140MHz-2.7GHz
    sp2iqw pisze:

    Może nie jest tak źle bo błąd wygląda na "gruby". Sądzę, że jeśli jeszcze Paweł ma ten przyrząd w shacku to po prostu podłączy go pod częstościomierz.


Nie mam już przyrządu u siebie, dzisiaj odesłałem do Krzysztofa. Częstotliwość mierzyłem częstotliwościomierzem wbudowanym w analizator widma. Jest to regularny licznik, z dodatkowym uśrednianiem (nie oparty na analizie sygnału wyświetlanego na ekranie jak markery a na liczeniu impulsów z p.cz analizatora). Cały tor przemiany jest oczywiście syntezowany z jednego źródła. Co do dokładności OCXO będącego wzorcem w moim analizatorze mam pewność. Korelacja z sygnałem GPSDO Trimble jest taka, że dość opornie mi idzie zbudowanie twojego układu Michał wspomagającego i rozdzielającego sygnał GPSDO i podłączenie wszystkiego do wspólnego wzorcapan zielonyNa powyższym obrazku analizator chodzi ze swojego wbudowanego OCXO i mierzy podłączone GPSDO Trimble zalockowane do GPS po kilku godzinach.

Pisząc o moim zdaniem wystarczającej dokładności miałem na myśli przeznaczenie przyrządu do pomiarów antenowych. S11 dla dokładnego nastrojenia filtra to troszkę mało informacji więc w moim odczuciu ten przyrząd do tego specjalnie przydatny nie jest. No ale faktycznie troszkę dokładniej być by mogło.


  PRZEJDŹ NA FORUM