SQ2LX - antena Yagi EF0210LT
    SP1DFZ pisze:

    Witajcie. Krzysiek - proszę o info, czy odbierasz na 2m i na jakim poziomie - SK4MPI, LA8VHF, OH2VHF ? Podoba mi się wykorzystanie kołków tapicerskich - nie będziesz miał problemów z tlenkami.


Na co dzień odbieram SK1VHF, SR3VHX, SK7VHF co do SK4MPI to tylko na zorzy lub lepszym tropo tak samo z OH2VHF. Nie ukrywam, że mój system na 2m jeszcze nie jest optymalny, muszę wymienić kabel koncentryczny bo mam zdezelowany czekam aż zrobią elewację w bloku i wtedy wymienię na 1/2 cala. Od razu bikonów nie zacząłem odbierać na s9 , można powiedzieć, że siła sygnału jest taka sama jak w DK7ZB ale za to czytelność sygnału poprawiła się zdecydowanie i nie trzeba się wsłuchiwać żeby cokolwiek usłyszeć. Po zainstalowaniu anteny i pierwsze włączenie radia myślałem, że coś nawaliło bo szumy bardzo niewiele wzrosły, że coś po drodze uwalone do czasu aż ustawiłem się na bikon wesoły .
Kołki tapicerskie stary patent ale mało się o takim rozwiązaniu słyszy, na pewno jest to tanie rozwiązanie bo przeliczając jeden pręt AlMg5 + 2 kołki tapicerskie wyszło mnie 1,8 zł.
Również nie mierzyłem SWR w pasmie od 144 do 146MHz bo nie interesuje mnie taki zakres do szczęścia potrzebuję tylko 144.000MHz do 144.500MHz.
Prace nad mostkiem ruszyły i na pewno podzielę się na forum odnośnie pracy w różnych warunkach pogodowych.


  PRZEJDŹ NA FORUM