Aurora Forecast
warto się zapoznać
    SP8UFT pisze:

    Janusz zysk Twoich anten nie ma nic wspólnego ze słyszalnością SK4MPI przez zorzę. Po prostu jesteś zainstalowany tam gdzie jesteś i tyle. Tak samo jak to, że u mnie średnio w roku mam możliwość korzystania z zorzy pewnie nie więcej niż 5 razy, a Ty pewnie 30. I nawet jak postawię antenę wielkości falochronu (tak zdaje się nazywają jeden wieżowiec w Gdańsku czy w Gdyni) pewnie wiele się w tym temacie nie zmieni. Co do samej strony......to obserwuję ją pewnie ze 2 lata......i wiem, że do tych wszystkich internetowych wynalazków trzeba podchodzić z dużym dystansem. Nie dalej jak 2 miesiące temu K było 7 więc teoretycznie zorza powinna być widoczna, a tu ani widu ani słychu.zakręcony


No bo samo Kp nic nie mówi oczko
Dlatego ja raz jeszcze zalecam http://aurora.report/
i ośmioelementową grafikę nazwaną <AUR>.Solar Wind@30RE dzięki, której już 3 razy byłem na posterunku 20-30minut zanim się zorza pojawiła.
Poza tym mam nadzieję, że Jacek EI2KK twórca tej strony - przygotuję obszerny artykuł nt. obecnej wiedzy na tematy zorzowe - bo wiem, że studiuje najnowsze opracowania naukowe na ten temat.


  PRZEJDŹ NA FORUM