SQ1GQC - Horn 22 dBd
10 GHz
Oczywistym jest że zastosowanie powłoki z miedzi czy srebra zmieniło by zasady gry. To jest 10 GHz i "naskórek" dla pokrycia z miedzi czy srebra to około 0,6 mikrometra. Nie słyszałem o powszechnym stosowaniu (co wcale nie oznacza że się nie stosujepan zielony ) procesów ogniowych poza cynkowaniem. Zdaje mi się że galwaniczne pokrycie miedzią bądź srebrem było by łatwiej dostępne.
Zbyszek, ja jestem otwarty na eksperyment. Należało by w mojej opinii rozważyć jedynie kwestie ferromagnetyzmu zastosowanego materiału i być może zdecydować się na materiał z grupy stali austenicznych.

Edit:
Na dodatkowy aspekt konstrukcyjny chciałem zwrócić uwagę. Jeśli ściany miały by być wygięte z jednego arkusza blachy, to nie da się zastosować zastosowanego przeze mnie sposobu łączenia z flanszą. Na końcu od strony falowodu jest prostokątny odcinek o długości 3 mm który przed zlutowaniem został odgięty od płaszczyzny swojej ściany tak, aby licował się z wnętrzem flanszy falowodu. Te odcinki z czterech ścian, tworzą odcinek prostego falowodu o długości 3 mm. Wnikliwy obserwator mógł dostrzec też, że wymiary wewnętrzne otworu flanszy falowodu zostały powiększone w stosunku do standardu WR90.
W przypadku gięcia z jednego arkusza, nie było by fragmentu falowodu i należało by spawać do czoła flanszy, której otwór wewnętrzny powinien być standardowych dla WR90 rozmiarów.


  PRZEJDŹ NA FORUM