Tłumienie tworzyw sztucznych na mikrofalach
  SP6GWB pisze:

  Paweł, dzięki za linki do metod pomiarowych, którymi dysponujesz . Chętnie z twojej oferty skorzystam, mając świadomość iż inni mikrofalowcy zrobią przy tym z tej wiedzy użytek.
  W tej chwili muszę rozstrzygnąć, chyba bezdyskusyjny dylemat, co lepsze na obudowę anten beaconu 10-47 GHz - PCV (rura kanalizacyjna) czy włókno szklane wzmocnione żywicą epoksydową ?
  Od Zenka SP3JBI uzyskałem informację i deklarację pomocy, z której na razie nie skorzystałem - spróbuję sam wykonać taka obudowę z włókna szklanego i żywicy.
  Próbki zarówno PCV ze zdemontowanej obudowy, jak i żywicy po wykonaniu nowej obudowy, prześlę do Pawła dla wykonania pomiarów.
  73's de Staszek SP6GWB


Cześć Staszek, tak jak Kuba napisał do bikona SR2XHG wykorzystaliśmy tubę z włókna szklanego. Pierwotnie miałem coś takiego sam wykonać ale z pomocą przyszedł Zenek.
Na ten temat obróbki/technologi wykonania tuby z włókna dowiedziałem się trochę od Zdzisia SP2IRR. Najlepiej jak miałbyś przygotowaną "formatkę" w kształcie delikatnego stożka wtedy łatwiej jest ściągnąć element po utwardzeniu. W marketach idzie dostać matę z włókna szklanego do owinięcia a później to wszystko pomalować żywicą z utwardzaczem. Oczywiście formatkę warto zabezpieczyć z tego co pamiętam woskiem wtedy nie powinno przywierać.


  PRZEJDŹ NA FORUM