Nowe analizatory firmy ARINST
Bardziej amatorskie czy bardziej fabryczne...?
[quote=SQ5KTM]

- wg mnie nie radzi sobie z pomiarami anten, które są na długich przewodach, stąd pomiary nim wykonuję wyłącznie na przewodzie pomiarowym ok. 30cm długości,
- mam wrażenie, że wynika to ze zbyt niskiej dynamiki lub/i zbyt małego poziomu wyjściowego sygnału próbkującego badaną antenę/urządzenie, co powoduje, że długi odcinek linii kablowej na tyle znacząco obniża sygnał [zarówno padający, jak i odbity], a samo urządzenie nie ma zaimplementowanego algorytmu poprawki, żeby sobie z tym jakkolwiek radzić, że dostajemy wynik lepszy niż to de facto jest (ten temat trzeba zbadać głębiej, zapraszam do tej zabawy użytkowników, bo to moje wstępne, bardziej intuicyjne, niż poparte badaniami wnioski - więc może się mylę, kto wie?).


bardzo szczęśliwy[/quote]


Miernik zachowuję się prawidłowo .Pokazuje to co widziałby nadajnik podpięty do tego kabla który mając przypadkową długość transformuje
impedancję anteny. Sprawdź czy jest możliwość wprowadzenia parametrów kabla żeby analizator mógł uwzględnić jego wpływ na wynik pomiaru.
Jeżeli chcesz przetestować miernik to pogadaj z Pawłem , z nudów mierzy spinacze biurowe , więc powinien dać się namówić.

edit.
Nie wiem dlaczego cytując Michała mamy tak jak widać a cytat z wpisu Zbyszka jest poprawny.


  PRZEJDŹ NA FORUM