NanoVNA 50 kHz - 900 MHz
Panowie edy555 (twórca oryginalnego projektu NanoVNA) i hugen79 (twórca chińskiego klonu, który podbił świat) dogadali się i ustalili co następuje:

* pełen kod źródłowy oprogramowania, które możemy znaleźć w wersji chińskiej, został upubliczniony - o tutaj: https://github.com/hugen79/NanoVNA-H/
* wersja chińska nazywa się oficjalnie "NanoVNA-H", żeby odróżnić ją od oryginalnego NanoVNA (działającego do 300 MHz)

Ściągnąłem i pobawiłem się chwilę kodem źródłowym. Można skompilować go z opcją pracy do 1300 MHz (sic!). Czy to działa i SA602 radzą sobie na tak wysokich QRG, używając piątej harmonicznej z Si5351?

Radzą to zbyt dużo powiedziane - po kalibracji, pomiar tłumika 20dB wygląda tak:Natomiast dynamika jest wystarczająca do tego żeby znaleźć rezonans ukrojonego na szybko dipola:Na foto z pomiarem tłumika widać też małą modyfikację (wg IK5NAX) którą wprowadziłem do kodu - impedancja wyświetla się jako R+jX, zamiast części urojonej wyrażonej jako indukcyjność/pojemność.

Wiem, że kilka osób dłubie już w kodach źródłowych, tak więc pewnie możemy wkrótce spodziewać się dodatkowych "bajerów".

Proces budowania oprogramowania pod linuksem jest banalny, jesli mamy dockera wystarczy w katalogu z kodem uruchomić:

docker run -it --rm -v `pwd`:/work edy555/arm-embedded:4.9 make

Plik wyjściowy to build/ch.bin, aby wgrać go na urządzenie należy włączyć NanoVNA-H zwierając piny VDD i BOOT (prawa górna strona PCB, patrząc od strony LCD) i wykonać komendę:

dfu-util -d 0483:df11 -a 0 -s 0x08000000:leave -D build/ch.bin

posiadając oczywiście zainstalowaną w systemie paczkę dfu-util. Nie mam pojęcia jak to wygląda i czy da się zbudować oprogramowanie pod windowsem - jeśli chodzi o samo flashowanie/wgrywanie, to temat jest opisany w "oficjalnych" dokumentach w katalogu firmware.


  PRZEJDŹ NA FORUM