Transwerter 23 cm według US4ICI
    dj6ep pisze:

    Rozwineliscie fajna dyskusje na tematy zasadnicze, oczywiscie myslimy tutaj o "naszym projekcie" ale dotycza one na ogol wspolpracy transiwerow z transwerterami.

    Jakub wiem ze masz tez IC-ka ale nie rozumiem dlaczego tak o tej przerobce myslisz? Nie tylko moim zdaniem jest to bardzo dobrym rozwiazaniem. Moje przerobione (moca ograniczone) transiwery podaja wszystkie "+" na zlacze antenowe podczas trybu TX! Do pracy "portable" urzywam wylacznie tej mozliwosci sterowania transwerterami.

    Ale i Andrzeja propozycja jest zupelnie sensowna i nie tylko w fazie eksperymentow. Od penego poziomu mocy sterujacej zwlaszcza przy pracy emisja FM rozwiazuje to co niektory problem. Jedno trzeba w obydwu przypadkach uwzglednic. Podczas reakcji przelacznika napiec i przelacznika IF nie moze byc nic narazone na uszkodzenie moca w.cz. z transiwera sterujacego.

    Niby proste a jednak wymaga dobrego pomyslu. Prosze dyskutujcie dalej, moze znajdziemy wspolnie jakies supper rozwiazanie. 73r.

wszystkie to pomysły są bardzo dobre, ale myślę że ten projekt trv należy uruchomić w takim stanie jaki jest bez większych modyfikacji układu ....
nie komplikować, niech koledzy którzy mają płytki zmontują je i pracują ......

i można otworzyć nowy temat budowy nowego trv na bazie nabytych tu doświadczeń i uwag kolegów ...


  PRZEJDŹ NA FORUM