Transverter 3,4GHz wg. DJ6EP
12 BSM i XIV ZT UKF
Witam Maćku,
Faktycznie jest juz mail w sprawie
Cytuję

"Oto dokładne informacje na temat pasty:

Pasta jest wykonana z odczynników światłoczułych, podczas srebrzenia najlepiej jest mieć nałożone gumowe rękawiczki, pobrudzona pastą odzież jest nie do odeprania. Jeżeli zabrudzimy ręce lub inną cześć ciała to bezpostaciowe srebro powstałe w wyniku naświetlenia, zejdzie wraz z łuszczeniem się naskórka. Tak na marginesie srebro ma wspaniałe właściwości, proszę poczytać o koloidalnym srebrze, lub inna nazwa "nano srebro".


Pasta ta jest niezwykle wytrzymałym produktem, możemy przechowywać ją latami, oczywiście w odpowiednich warunkach, czyli z dala od światła. Proszę się nie obawiać ze podczas srebrzenia pasta straci swoje właściwości, proces rozkładu na wolne srebro przebiega dość długo i srebrzyc możemy w słoneczny dzień.

Wcześniej pastę wysyłałem w innych pojemniczkach, z których to łatwo mogła wyparować woda, która jest niezbędna do zajścia reakcji, i po wyschnięciu wystarczyło odrobinę jej dodać. Ale myślę ze w tych nowych nie będzie takiej sytuacji.

Proces srebrzenia jest banalnie prosty

-Przedmiot, który przeznaczamy do srebrzenia należy odtłuścić jakimkolwiek rozpuszczalnikiem, jeżeli jest mocno zaśniedziały to usuwamy ów śniedź drobnym papierem ściernym, najlepiej wodnym. Oczywiście wiemy już ze przedmiot musi być wykonany ze stopu miedzi, czyli: mosiądz, brąz, itp. lub czystej miedzi, nie jestem pewien czy srebrzy alpakę, osobiście nie miałem próbki ale jeden klient potwierdził że alpaka wyśmienicie się srebrzy.

-Na flanelową tkaninę nakładamy odrobinę pasty i pocieramy przedmiot, już po pierwszym ruchu widać efekt.

-Z doświadczenia wiem że najlepsze krycie zachodzi gdy pasta jest jak najrzadsza, lecz o takiej gęstości, aby nie spływała z przedmiotu. Dlatego też po nałożeniu pasty na tkaninę dobrze jest ją dodatkowo zwilżyć wodą.

-Po nałożeniu już warstwy srebra należy jak najszybciej umyć przedmiot z resztek pasty. Najlepiej byłoby jakby cały proces przeprowadzać pod bieżącą wodą,- nakładamy-płuczemy itd. aż cały przedmiot pokryje się warstwą srebra.

-Po wysuszeniu posrebrzonego przedmiotu, możemy go wypolerować suchą flanelką, lub średnio obrotowymi urządzeniami do polerowania

-Połysk srebra w dużej mierze zależy od przygotowania powierzchni, wiadomo, im bardziej chropowata powierzchnia tym mniej połysku i adekwatnie w drugą stronę"
Pozdrawiam
Mirek


  PRZEJDŹ NA FORUM