Uwaga: Na forum proszę rejestrować się pełnym znakiem, inne nicki będą blokowane.

NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » WIADOMOŚCI, DYSKUSJE OGÓLNE » 22 PIKNIK NAUKOWY 2018

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

22 Piknik Naukowy 2018

  
sp3qfe
12.10.2017 21:05:36
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: JO92he

Posty: 133 #2475970
Od: 2012-2-12


Ilość edycji wpisu: 1

Obecnie trwają już przygotowania do 22. Pikniku Naukowego - Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Impreza ta ma się odbyć 9 czerwca 2018 roku na PGE Narodowym w Warszawie. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się już 17. października 2017 roku o godzinie 13:00. Spotkanie ma się odbyć w sali konferencyjnej (II. piętro) budynku Polskiego Radia, al. Niepodległości 77/85.

Piknik Narodowy jest miejscem, gdzie przychodzi wiele młodzieży szkolnej. Są też reprezentowane środowiska akademickie. Choć impreza jest w Warszawie, to przyjeżdżają na nią uczestnicy dosłownie z całej Polski.
Aby wziąć udział w Pikniku Naukowym, należy swoim programem wpisać się w temat przewodni. Tematem przewodnim dwudziestego drugiego Pikniku Naukowego ma być Ruch. Jak podają organizatorzy na swojej stronie internetowej:

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

, temat ten można interpretować na wiele sposobów - RUCH: zasada rzeczy, ciało w ruchu, maszyna w ruchu, manipulatory, planeta w ruchu, dynamika żywiołów, myśli w ruchu, ludzie w ruchu, podróżowanie etc.

W świecie krótkofalarskim, także wiele aspektów jest związanych z ruchem. Np: przemieszczanie się stacji przenośnych, mobilnych i lotniczych, obracanie się anten, lot balonu meteorologicznego, taktyczny system w czasie rzeczywistym w oparciu o APRS, czy D-STAR, łączność satelitarna oraz z Międzynarodową Stacją Kosmiczną, EME, Efekt Dopplera etc. Jest tu też ruch człowieka w czasie zawodów ARDF. Być może fantazja i ruch doprowadzą nas do telegrafii i łączności cyfrowych?

Szanowni odbiorcy mamy w Polsce wiele Stowarzyszeń i wielu pasjonatów naszego hobby, więc powinniśmy móc coś wspólnie zrobić. Wielką zaletą jest fakt, iż nasze hobby łączy ludzi o różnych profesjach, co daje nam unikalny potencjał. Spójrzmy na Piknik Naukowy w ten sposób, iż w podczas tej naukowej imprezy mamy młode docelowe środowisko, takie o jakim marzymy i chcemy do niego dotrzeć i przekazać informacje o naszym hobby. Należy więc wykonać rzeczywisty i interesujący krok w tym kierunku. Jeśli są wśród nas osoby chcące przygotować konkretny eksperyment i zaprezentować go na 22. Pikniku Naukowym, to bardzo proszę o kontakt ze mną (jako inicjator i to chyba nie jedyny tego pomysłu) w terminie do 16. X. 2017 roku (21:00). Proszę użyć adres email dostępny na

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

lub na priva. Być może jest osoba chętna na koordynowanie wszelkich działań i reprezentująca krótkofalowców? Jeśli tak to proszę o kontakt. Choć osobiście jestem sceptycznie nastawiony do tego, to jednak napisałem ten artykuł. Rozczarujcie mnie proszę pozytywnie Waszą konstruktywną chęcią do działania. Liczę tylko na tych co przyślą ciekawe pomysły i będą chcieli je zrealizować. Ciekawy jestem co z tego wyjdzie i co potrafi nasze środowisko.

Załączam krótkofalarskie 73!

Armand SP3QFE
_________________
http://www.sn2012gam.eu
  
Electra17.12.2018 20:54:13
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » WIADOMOŚCI, DYSKUSJE OGÓLNE » 22 PIKNIK NAUKOWY 2018

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta